Çaylı Sohbet   Merhaba! Yeni sıcak bir merhaba! Soğumaya yüz tutan havaların aksine güneşi çağırırcasına merhaba!
Bu kez bir konu belirlemedim. Sohbet etmek istiyorum seninle. Karşımda ol, bir çayımız, bir arka fon müziğimiz, orta halli bir manzaramız olsun. Sen anlat dök içini. Hep ben mi anlatacağım sanki? Sen konuş birazda.. Sahi nasıl gidiyor hayat? İyi kötü diye geçiştirme beni öyle. Sorgulayalım istiyorum biraz seninle. Ne derdin var?Anlat hadi! Ya da gerçekten hiçbir sorun yok mu? Zorla da sorun bulma bana. 😄Ama içten içe hep düşündüğün, kafanın içinde dönüp dolaşan şeyler varsa hani anlat bana. Anlatmak rahatlatacak inan bana..
Sen haklısın, en doğrusunu yapmışsın, her şey düzelecek desem rahatır mı bu seni birazcık?🙈
Neyse biraz da ben konuşayım o halde. Derdin belki küçük belki gerçekten de ciddi bir şey. Klişe ama arada bu dünyaya kazık çakmadığını ve çakamayacağınıda hatırla lütfen. Şu andan daha değerli bir şey yok. Her şey düzelir de şu anlar bir kez daha geri gelmez. Bazen o bir anın da değerini görebil istiyorum!
Mutluluğun tanımı gülmek veya dertsiz olmak değil. Fazla dertler de sinir bozup güldürmüyor mu sanki?
Mutluluk kısacık bir an sadece. Keyif aldığın, kendini iyi hissettiğin o kısacık an! İnan bana o kısacık anlar için bile çekilir bu dünyanın çilesi.
O kısacık anlarım çok olsun diyorsan her anının farkında olman lazım. O küçük anlardaki büyük mutlulukları görebilmek önemli olan. Her anının farkında olursan o minik anlarında hep seninle olur..
Nerde kalmıştık? Dertler! Ha onlar hiç bitmeyecek. Kimi zaman çantayla kimi zaman bavulla seyahate gelecekler dünyana. Kimisi kalıcı olacak kimisi misafir. Bunlar senin o kısacık anlarına mal olmamalı. Olursa çekilmez olur hayat sana. Hani şu yatılı gelip bir türlü gitmeyen uzak akrabalar gibi.😄
Seni bilmem ama ben eğlendim.😊Güzel bir sohbetti, yine gel olur mu? Çaylar benden kahkalar senden olsun.Hoşçakal..

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bana Değer

Seni Seçtim Pikachu

BİR AN