En Son Ne Zaman?

En son ne zaman kendini sevdin?
En son ne zaman kendini tebrik ettin?
En son ne zaman kendine çok değerli oldugunu hatırlattın?
Büyük ihtimalle sorular seni biraz düşündürdü . Belki cevap vermekte zorlandın. Hatta belkide bunu hiç yapmadığını fark ettin..
Çevrende bir sürü insan var değil mi? Bazılarını gerçekten cok seviyorsun. Onlara her fırsatta sevdiğini, onun senin için değerli olduğunu bir şekilde söylerken neden bunu kendine yapmıyorsun?
Kendimizi niçin bu kadar ikinci plana atıyoruz? Önemli olan kendimiz değil miyiz ki? Canından çok sevdiğin biri olabilir tabiki. Onun için canını vereceğin birileri.
Ama iste o sevdiklerinin kalbini sevgiyle doldurmak için dahi sen gereklisin.
Ne kadar önemli olduğunu fark et. Sürekli kusurlarına,başaramadıklarına takılı kalma. Kendini sayfalarca aşağılayacak şey bulabiliyorken neden kendine iki güzel söz söylemiyorsun ki? Çok büyük bir şey demiyorum inan. Mesela aynaya baktığında kusurlarına rağmen ne kadar mükemmel olduğunu gör.
Hani herkesten iltifat bekliyorsun ya! Bir kez sen bunu yaptın mi ki başkalarından bekliyorsun? Bir sabahta aynada ne kadar güzelim/yakışıklıyım, ne kadar da mükemmelim de! Biraz da sen şımar! Nasıl olsa hiç kimse bunu görmeyecek.
Kendine saygın olsun, kendine sevgin olsun. Hani her ilişkide sevgi saygı önemli dersin ya, hıh iste kendinle aranda da bunun önemli olduğundan bahsediyorum.
Her sabah kendine güzel bir şey desen; enerjin, yaşama heyecanın, modun bir anda değişecek! Sen önemlisin, sen mükemmelsin ve bunu hiç bir şey değiştiremez.. Lütfen bunu kendine hatırlat.🙌 Hatta hemen şimdi! Ne bekliyoruz ki?😂

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bana Değer

Seni Seçtim Pikachu

BİR AN