Dibe Vurmak

Dibe vurmadan en yükseğe ulaşılmazmış. Hayatta her şeyin bir bedeli var. Çok mutlu olmanın da bir bedeli vardı. İlk -nasıl olacak bilmiyorum ama- çok üzüleceksin. Canın yanacak epey. Gözyaşların kurumayacak belki. Herkes inatla "Nasılsın?" diye soracak. Her zamankinden daha sinir bozucu gelecek bu soru sana. Konuşmak dahi istemeyeceksin. İyi demek o haldeyken yalan söylemek gibi gelecek. Kötüyüm desen ardı arkası kesilmeyen sorular. Koskaca bir "Neden?" sorusu dikilecek karşına. İyi demeye dahi hali olmayan sen açıklama yapmaya çok uzak olacaksın. "Öyle işte" süzülecek dudaklarından. İçin yana yana susmak isteyeceksin. Hatta herkesten uzaklaşmak isteyeceksin. Yapayalnız bir evde yaşadığını herkesten uzak olduğunu hayal edeceksin. Yine de bazı şeylere şükredeceksin ama bu da seni rahatlatmayacak. İnsanlardan öylesine yorulacaksın ki. İyiliğini istediklerini bildiğinden bağırıp çağıramayacaksın da. Bunu yaparsan daha da için yanacak. Hislerini kontrol edemeyeceksin bazen. Hiç olmadık şeye delicesi sinirleneceksin mesela. İçindeki yangını sözcüklerinle bastırmak istercesine daha yüksek sesle bağıracaksın. Sen dahi kendini tanıyamayacaksın. İç sesin  inatla susmayacak. Sonra çareyi müziklerde bulacaksın. Bir süre sonra onlar da yetmeyecek. Belki kendini yemeğe vereceksin. Belki de hiçbir şey yiyemeyeceksin. Insanlar buna da laf edecek. Kimse susmayacak, sen daha cok yıpranacaksın.
Ama bir gün acın hafifleyecek. Eğer bitmeyen bir acıysa acın sona eremeyecek. Ama eskisi gibi de yakamayacak canını. Hatta belki bir anı olarak kalacak her şey. Dip bu işte. Dip soğuktur,için üşür. Dip karanlıktır. Ama aydınlık gelecek bir gün. O mutlu günlerin bedelini önceden ödemiş olacaksın. Artık daha güçlü olacaksın. Dağılacak ruhunun tüm kara bulutları. Kim bilir? Belki en mutlu sen olacaksın.
Herkes dibi görür. Hatta defalarca. Ama herkesin dibinin boyutu farklı. Acının boyutu da öyle. Öyle zamanlarda dinlendiren müzik,uyku,bitki çayı ve cikolata iyi gelecek. Yeter ki her şeyi öfkene yükleyip öfkeyle kalıcı yanlışlar yapma.. Diplerimizin az ve derin olmadığı günlerimiz olsun. Unutma ki her ne olursa olsun "Her şey bir gün güzel olacak!"

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çaylı Sohbet

Bana Değer

BİR AN