Mutlu Yıllar

Upuzun bir aradan sonra merhabaa! Ne de uzun zaman olmuş yazmayalı. Niye yazmadın diyecek olursanız insanlara “zorla” okutuyormuşum hissi inanın bana iyi gelmiyordu. Yani buraya yazmak çok zor bir iş değil tabii ki ama yine de bir emek sarf ediyorum. Ardında da insanlara zorla okuttuğumu hissetmem beni blog olayından biraz uzaklaştırdı. Bana gelip “Artık yazmıyor musun, yazmayacak mısın?” diyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
Yeni bir yıl geliyor! Ve bence bunun şerefine birkaç bir şey yazılabilinir. Sizi bilemiyorum ama 2016 benim için genel anlamda şahane bir yıldı diyemeyeceğim. Zor bir yıldı benim için. Özellikle insan ilişkileri konusunda… Neyse ki geride kalacak her şey.
Diyorum ki senin için de bu yıl iyi de olsa kötü de olmuş olsa 2017 bizim yılımız olsun. Yeni umutlar, hayaller inşaa edelim. Mesela yazalım bir kâğıda 2017den ne istediğimizi. Sadece istemek yetmeyecek ama ilk adım bu! Beklentilerimiz, hayallerimiz, başarmak istediğimiz şeyler ve o yıllarca istediğin ama bir türlü olmayan şeyler. Onlar neyse bir toparlasak kafamızda ve 2017 de yapsak mesela! Senin de için bir tuhaf olmuyor mu onların gerçek olacağı hissiyle? Bahsettiğim şeyler tabi olması mümkün olan sadece emek veya zaman gerektiren şeyler.
Umutlarla girdiğimiz yılda da öyle yatarak olmadığından çaba harcayacağız. Sana 365 sayfalık bir defter verilmesi gibi bir şey bu! Her sayfayı sen dolduracaksın. İstekler ve hayallerin için verdiğin çabanın olduğu bir defter olsa bu! Sonra bunu elde ettiğin günler ardından gelen kutlamaların ve kahkahalarınla dolsa sayfalar. Her ne istiyorsan “erteleme” artık diyorum yani. Gel artık bir yerlerden başlayalım bu yılda! Ne de olsa daha kaç yıl görebileceğiz bilmiyoruz.
Yeni bir başlangıç yapmanın ve radikal kararlar almanın tam da zamanı! Tabi astroloji bu konuda ne düşünür bilemiyorum. Ama tertemiz henüz yaşanmamış olan bu günleri en verimli en güzel şekilde geçirelim! Haydi, şimdi liste zamanı! Bunu da erteleme lütfen! İnan, bu bizim yılımız olacak…

Yeni yılın kutlu olsun. J Umuyorum ki daha az ülke sorunlarının olduğu, daha huzur içinde yaşadığımız, hayallerimizi, beklentilerimizin ve dileklerimizin gerçek olduğu bir yıl olur. Mutlu yıllar!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çaylı Sohbet

Bana Değer

Seni Seçtim Pikachu